You are currently viewing Bezlepkové pohánkové crumble s blumami

Bezlepkové pohánkové crumble s blumami

Crumble už aj v našich končinách nie je ničím nezvyčajným. Jednoduchý a chutný dezert, ktorý pozostáva z dvoch vecí, ktoré máme všetci radi. Z mrveničky a z ovocia. My sme pripravili výborné bezlepkové crumble z našej pohánovej múky a skombinovali sme ho s blumami – táto kombinácia je veľmi vydarená a preto vás pozývame vyskúšať náš recept.

Bezlepkové pohánkové crumble s blumami

Potrebujeme:

Na podávanie:

Biely krémový jogurt 

 

Postup:

Blumy umyjeme, osušíme, vykôstkujeme a nakrájame na malé kúsky. V miske ich zalejeme citrónovou šťavou a medom. Dobre premiešame. 

Štyri zapekacie misky s priemerom približne 8 cm vytrieme trochou masla (pokojne z toho odváženého) a vysypeme 1 PL bezlepkovej strúhanky. Blumy rovnakým dielom porozdeľujeme a poukladáme na dno misiek. Pohánovú múku Novalim, orechy, zvyšok bezlepkovej strúhanky, škoricu, muškátový oriešok, cukor a štipku soli premiešame spolu v miske. Pridáme na kúsky nakrájané maslo a prstami spracujeme na mrveničku, ktorú nasypeme na blumy v miskách. Povrch uhladíme a jemne pritlačíme, aby sa zmes z misiek nesypala von. 

Dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 180 °C, kým sa blumy uvaria a na povrchu sa vytvorí zlatohnedá chrumkavá krusta. Trvá to približne 30-40 minút.

Po upečení vyberieme z rúry a necháme len mierne vychladnúť. Crumble chutí najlepšie teplé (nie však horúce). Podávame s bielym krémovým jogurtom.

bezlepkové crumble s blumami
bezlepkové crumble s blumami

Jednoduché bezlepkové dobroty

Tak čo poviete na bezlepkové crumble? Vyskúšate? Hotové sú za pár minút a kým sa budú piecť, vy stihnete poumývať riady a pripraviť si k dezertu kávičku :-).

My ešte na záver pripájame zopár ďalších bezlepkových receptov, ktoré máte hotové raz-dva. A veríme, že vám budú chutiť rovnako ako dnešné bezlepkové crumble s blumami.

Bezlepkové madlenky z bielkov

Bezlepkový ovocný brioškový nákyp

Bezlepkový čokoládový lávový koláčik

Grécky nepečený zákusok ekmek

Pohánkové palacinky