Bezlepkové guľky z dvoch surovín

Ak máte málo času a veľký hlad, odporúčame vám dnešný recept na bezlepkové guľky len z dvoch surovín. Verili by ste, že len z jabĺk a našej bezlepkovej krupice si viete pripraviť chutné bezlepkové jedlo pre deti aj dospelých? Nám chutia najviac s tvarohom a orechmi, ale je na vás, aký druh posýpky si vyberiete. Neváhajte a vyskúšajte náš najnovší recept ešte dnes.

Bezlepkové guľky z dvoch surovín

Potrebujeme:

3 jablká 

150 g Novalim Krupice bezgluténovej + na obalenie

 

Na posypanie:

Tvaroh hrudkovitý

Nasekané vlašské orechy

Roztopené maslo na poliatie

Med, javorový sirup alebo cukor

Mletá škorica

 

Postup:

Jablká umyjeme, ošúpeme a nahrubo nastrúhame do väčšej misky (v nastrúhanom stave by mala byť hmotnosť jabĺk aspoň 350 g). Pridáme k nim bezlepkovú krupicu Novalim a dobre spolu premiešame. Zmes prikryjeme a dáme do chladničky aspoň na hodinu odležať (krupica pekne nasiakne šťavu z jabĺk a vytvorí sa kompaktná hmota). 

Po odležaní vyberieme z chladu a tvarujeme guľky s priemerom približne 5-7 cm, ktoré ešte obalíme v bezlepkovej krupici. Hotové vhodíme do vriacej vody a krátko povaríme (varíme max. 4 minúty, inak sa môžu rozvariť). Bezlepkové guľky vyberieme z vody a necháme ich odkvapkať. 

Podávame ich posypané tvarohom, škoricou, nasekanými vlašskými orechmi a preliate trochou roztopeného masla. Osladiť môžeme medom, sirupom alebo cukrom. Ak máte radi iné posýpky (napr. makovú, kakaovú a pod.), môžete si ich, samozrejme pripraviť tiež.

bezlepkové guľky s jablkami
bezlepkové guľky s jablkami

Bezlepkové guľky na rôzne spôsoby

Pre milovníkov sladkých múčnych jedál bez lepku tu máme zopár ďalších bezlepkových receptov, ktoré sme pripravili a vyskúšali. Sladké alebo slané verzie bezlepkových guliek na rýchly obed. Ktorý recept vyskúšate ako ďalší?

Bezlepkové guľky s krupicou a mandľami

Bezlepkové krupicové guľky s čokoládovou plnkou

Mäsové guľky bez lepku s opraženou cibuľkou a kyslou smotanou

Tvarohové guľky bez lepku, s makom a ovocím

Krupicové bezlepkové guľky s pohánkou a višňami

Ovocné bezlepkové guľky so strúhankovou posýpkou