Bezlepkové halušky s cviklou a bryndzou

Máte radi bezlepkové halušky? Ak sa vám práve dnes nežiada dať si našu slovenskú klasiku, máme pre vás zaujímavú obmenu tohto obľúbeného múčneho jedla. Vyskúšajte s nami bezlepkové halušky s cviklou a bryndzou. Vďaka našej sypkej zmesi na prípravu tradičných slovenských halušiek ich máte hotové raz-dva.

Bezlepkové halušky s cviklou a bryndzou

Potrebujeme:

1 balenie Novalim Halušky bezgluténové

300 ml studenej vody

7 PL cviklového pyré

250 g bryndze

250 g kyslej smotany

250 g slaninky

Mladá cibuľka

Trochu rastlinného oleja 

 

Postup:

Zmes na prípravu bezlepkových halušiek Novalim vysypeme do väčšej misy, pridáme vodu a trochu premiešame. Cviklové pyré si pripravíme z predvarenej cvikly, ktorú rozmixujeme na pyré alebo použijeme hotové kúpené pyré z pohára. Cviklové pyré pridáme k zmesi a hnetačom vymiesime vláčne cesto. Trvá to asi 5 minút. Halušky postupne hádžeme do osolenej vriacej vody, minútku  povaríme a sitkom alebo deravou naberačkou vyberáme z vody. Uvarené halušky pokvapkáme trochou oleja a premiešame, aby sa nezlepili. Bryndzu zmiešame s kyslou smotanou, slaninku nakrájame na malé kocky a opečieme na panvici do chrumkava. Halušky podávame s bryndzou, slaninkou a ozdobené nadrobno nakrájanou mladou cibuľkou.

bezlepkové halušky s cviklou a bryndzou
bezlepkové halušky s cviklou a bryndzou

 

Vedeli ste, že naše bezlepkové halušky v prášku obsahujú pravé zemiakové vločky, zemiakovú múku, pohánkovú múku a sú obohatené o minerály z morských rias? Okrem prípravy halušiek si z tejto zmesi môžete navariť strapačky, upiecť chlieb, pripraviť makové pupáky a mnohé ďalšie dobroty.

Stiahnite si náš receptár POLOTOVARY, kde nájdete inšpiráciu na to, ako obmeniť klasické prípravy vybraných jedál.

Bezlepkové halušky na mnoho spôsobov

Krásne farebné, chutné a vôbec nie nudné. Také sú naše haluškové recepty bez lepku. Pripravíte ich jednoducho buď pomocou našej sypkej zmesi na prípravu halušiek alebo pomocou našich bezlepkových múk Promix.

Bezlepkové halušky s medvedím cesnakom

Bezlepkové zemiakové gnocchi

Tekvicové gnocchi so šalviovou omáčkou

bezlepkové halušky s medvedím cesnakom
bezlepkové halušky s medvedím cesnakom