You are currently viewing Bezlepková torta s čokoládou a mandľami

Bezlepková torta s čokoládou a mandľami

Ako na Nový rok, tak po celý rok? Bezlepková torta s čokoládou a mandľami je ten správny dezert na oslavu príchodu nového roka. Vhodná pre všetkých milovníkov čokoládových dezertov a dobrôt. Poďte teda spolu s nami touto sladkou formou privítať príchod nového roka.

Bezlepková torta s čokoládou a mandľami

 

Potrebujeme:

225 g čokolády na varenie

3 PL vody

1 hrnček (250 ml) hnedého cukru

¾ hrnčeka zmäknutého masla

¼ hrnčeka mletých mandlí

3 PL bezlepkovej múky Promix PK alebo PK špeciál

1 ČL kypriaceho prášku bez lepku

5 vajec (žĺtky a bielky zvlášť)

⅔ hrnčeka najemno posekaných ošúpaných mandlí

Práškový cukor na posypanie

 

Postup:

Čokoládu s vodou roztopíme v malom hrnci na veľmi slabom plameni za stáleho miešania. Pridáme cukor, miešame kým sa všetko nespojí a potom odstavíme z ohňa. Pridáme na kúsky pokrájané maslo a miešame, kým sa neroztopí v čokoláde. Potom gumenou varechou jemne vmiešame mleté mandle s preosiatou bezlepkovou múkou Promix PK alebo PK špeciál a kypriacim práškom.

Po jednom prišľaháme žĺtky. V inej mise z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, ktorý potom zľahka vmiešame do čokoládovej zmesi. Nakoniec pridáme aj posekané mandle. Cesto preložíme do tortovej formy s priemerom 23 cm, ktorú sme si vystlali papierom na pečenie a uhladíme ho na povrchu.

Pečieme na 180 °C vo vopred vyhriatej rúre približne 40 – 45 minút, kým sa cesto nenadvihne a nezostane na povrchu pevné (počas pečenia torta na povrchu popraská).

Bezlepková torta musí po upečení vychladnúť priamo vo forme, až po vychladnutí z formy opatrne vyberieme. Nakoniec ju posypeme práškovým cukrom a môžeme podávať. Výborne chutí doplnená kopčekom šľahačky alebo s vanilkovou zmrzlinou.

Bezlepková torta s čokoládou a mandľami
Bezlepková torta s čokoládou a mandľami

Bezlepková torta na slávnostnú príležitosť

Na záver sme vám pripravili prehľad ďalších dobrých receptov na bezlepkové torty, ktoré sa hodia na slávnostné príležitosti. Vyskúšate niektorú z nich?

Maková torta bez lepku

Rýchla bezlepková torta – švarcvaldská s čokoládou a čeršňami

Slávnostná čokoládovo – banánová torta bez lepku

Pohánková torta s brusnicami

Čokoládové mini tortičky bez lepku