Bezlepkové toasty s domácim humusom

Nechce sa vám variť? Bezlepkové toasty s domácim humusom si pripravíte raz-dva. Veď kto povedal, že obed musí byť varený? Niekedy dobre padne zmena a ľahké jedlo nám zabezpečí, že budeme aktívni aj po obede. Vyskúšajte náš recept na domáci humus a dajte si ho s chrumkavými bezlepkovými toastami z našej ponuky.

Bezlepkové toasty s domácim humusom

Potrebujeme:

1 balenie bezlepkového chlebíka Novalim chlieb svetlý, tmavý alebo Linsi

Šalátová uhorka 

Na humus:

1 konzerva cíceru

1 PL tahini pasty

Šťava z 1-2 citrónov

1-2 PL bieleho jogurtu

1 PL olivového oleja

Soľ

Čierne korenie

 

Postup:

Humus pripravíme tak, že všetky suroviny spolu rozmixujeme na hladkú zmes v kuchynskom robote. Bezlepkový chlieb opečieme v hriankovači, natrieme humusom a ozdobíme kolieskami šalátovej uhorky.

Humus uskladňujeme v chladničke, vydrží tam asi týždeň.

Tento recept na klasický humus si môžeme obmieňať a dochucovať aj inými surovinami. Vyskúšajte si napríklad pridať do základného receptu lyžičku mletej papriky alebo korenia harisa. Veľmi dobre chutí aj s čerstvo nasekanými koriandrovými lístkami alebo posypaný čiernym sezamom.

bezlepkové toasty s domácim humusom
bezlepkové toasty s domácim humusom

Bezlepkové toasty na mnoho spôsobov

Chlieb ako čerstvá potravina logicky najlepšie chutí čerstvý. Ak sa však stane, že naň pozabudneme, stále sa dá výborne využiť. Opečený v hriankovači s dobrou nátierkou alebo obalený vo vajíčku naslano alebo ako francúzske toasty nasladko so škoricou. Pozrite si naše nápady na dobré bezlepkové toasty a vyskúšajte niektorý z nich:

Francúzske toasty bez lepku

Bezlepkové sendviče s domácim mandľovým maslom a s banánmi

Bezlepková žemľovka

Fit sendviče bez lepku s avokádom

Domáca kakaová nátierka na opečené toasty