Vajíčková nátierka na bezlepkovom toastovom chlebíku

Rýchla večera alebo chutné raňajky? Vajíčková nátierka je obľúbená klasika, ktorá sa dobre hodí aj na bezlepkový chlieb. Vyskúšajte ju s bezlepkovým chlebom z našej ponuky. V ponuke máme svetlý, tmavý alebo ľanový Linsi. Stačí ich len otoastovať do chrumkava, natriet nátierkou a podávať s čerstvou zeleninou alebo šalátom.

Vajíčková nátierka na bezlepkovom toastovom chlebíku

Potrebujeme:

1 balenie bezlepkového chleba Novalim:  chlieb svetlý, tmavý alebo Linsi

Microgreens mix

Na nátierku:

3 natvrdo uvarené vajcia

2 PL masla

1 ČL horčice

Soľ

Čerstvo pomleté čierne korenie

 

Postup:

Uvarené a vychladnuté vajcia nakrájame na malé kúsky alebo pretlačíme vidličkou. Pridáme maslo, horčicu a vymiešame spolu na hladkú nátierku. Osolíme a okoreníme podľa chuti. Bezlepkový chlieb opečieme v hriankovači, natrieme nátierkou a ozdobíme micro zeleninkou.

Domáce nátierky

Vajíčková nátierka je klasika, ale občas sa človeku žiada zmena. A pri domácich nátierkach je fajn, že sa človek môže kreatívne vyhrať. Častokrát len stačí skombinovať to, čo chladnička dala a netreba k tomu ani recept. Ak však máte radšej overené návody, ktoré niekto odskúšal, tak potom vás pozývame na našu stránku.

Máme pre vás zopár nápadov na domáce nátierky, ktoré sa budú hodiť vo všedný deň ale aj keď čakáte návštevu. Raz dva z nich pripravíte chutné a zaujímavé pohostenie, ktorému nikto neodolá.

Máte aj vy svoju obľúbenú nátierku? Podeľte sa s nami o recept. Napísať nám môžete cez náš facebookový profil.

Mrkvová nátierka na bezlepkovom chlebíku

Domáca kakaová nátierka