Čerešňová bublanina bez lepku z panvičky

Čerešňová bublanina patrí k letu a bez nej by to nebolo ono. Ale ak sa vám nechce piecť, máme tu trochu preonáčenú verziu tejto klasiky. Upečte si dnes bublaninu na panvičke a verte, že vám dobre padne. Nezabudnite si na konci receptu pozrieť aj odporúčania na ďalšie dezerty alebo jedlá “z jednej panvičky”.

Čerešňová bublanina bez lepku z panvičky

 

400 g vykôstkovaných čerešní

Šťava z ½ citróna

150 g Promix PK alebo PK špeciál + 2 ČL naviac

Štipka mletej škorice

3 vajcia

135 g krupicového cukru

2 ČL vanilkového extraktu

Štipka soli

200 ml smotany na šľahanie

200 ml plnotučného mlieka

1 PL masla

Práškový cukor na posypanie

 

Postup:

Vykôstkované čerešne v miske premiešame s citrónovou šťavou, štipkou mletej škorice a 2 lyžičkami múky a dáme ich bokom. Vo veľkej mise vyšľaháme do svetlej peny všetky vajcia, krupicový cukor, vanilkový extrakt a soľ. Gumenou varechou jemne vmiešame preosiatu bezlepkové múku PROMIX PK alebo PK špeciál a potom postupne aj mlieko a smotanu. Vznikne nám pomerne riedke cesto. 

Na strednú priečku rúry položíme liatinovú panvicu (alebo takú, ktorá môže ísť do rúry) a rúru vyhrejeme na 175 °C. Keď je rúra vyhriata, vyberieme predohriatu panvicu. Teraz pracujeme veľmi rýchlo, ale opatrne, aby sme sa nepopálili. Do panvice dáme maslo a krúživými pohybmi ho rýchlo rozlejeme po panvici. Potom do nej vlejeme pripravené cesto a po celom povrchu poukladáme čerešne. Bublaninu pečieme 30-35 minút dozlatista. Keď čerešňová bublanina vychladne, posypeme ju práškovým cukrom.

 

čerešňová bublanina
čerešňová bublanina

Dobré veci z panvičky

Či už z panvičky alebo jedného pekáča, šikovné recepty padnú vhod. Najmä v lete, keď sa nám nie veľmi chce vyvárať a vypekať. Veríme, že vám starosť o dennú stravu trochu zjednodušíme, napríklad aj našimi receptami:

Fritata so špenátom a cuketou

Super jednoduchý chlieb bez lepku, pečený na panvici

Slaný nákyp z krupice

Sladký krupicovo-tvarohový nákyp