Bezlepkové bagetky s lososovou penou

Máte chuť na čerstvé bezlepkové bagetky? Podľa nášho receptu si ich môžete upiecť u vás doma a na prilepšenie pridávame ešte jeden recept na nadýchanú lososovú penu, ktorá sa k tým bagetkám super hodí. Nech sa páči, vyskúšajte náš recept.

Bezlepkové bagetky s lososovou penou

 

Potrebujeme:

Na cesto:   

285 g Promix Alfa

40 g tapiokového škrobu

180 g uvarených a nastrúhaných zemiakov

5 g kypriaceho prášku bez lepku

6 g sušeného droždia

5 g soli

2 žĺtka

290 ml teplej vody

1 ČL agávového sirupu

1 PL rastlinného oleja + na vymastenie formy

1 PL bieleho jogurtu

 

Na lososovú penu:

50 g masla

3 PL kyslej smotany

100 g syru typu Lučina

50 g údeného lososa

1 ČL dijonskej horčice

1 ČL čerstvého alebo sušeného kôpru

Štipka soli

Čierne mleté korenie

 

Na ozdobu: lístky mladej žeruchy, plátky reďkovky

 

Postup:

Na bezlepkové bagetky vo väčšej mise zmiešame spolu varechou všetky suché prísady na cesto. Do vody dáme žĺtka, agávový sirup a metličkou rozmiešame. Pridáme k suchým prísadám aj s olejom a jogurtom. Hnetačom vypracujeme polotuhé cesto, prikryjeme čistou utierkou a necháme na teplom mieste kysnúť 90-120 minút. Po vykysnutí cesto premiešame varechou a rozdelíme do vymastených foriem na bagetky. Cesto vo forme uhladíme kartou a necháme ešte vo forme podkysnúť 20 minút. Dáme piecť do rúry v parnom režime na 230°C. Pečieme približne 25-30 minút do zlatista. 

Medzitým si pripravíme lososovú penu. Zmäknuté maslo, syr, smotanu, horčicu a údeného lososa rozmixujeme ponorným mixérom na hladkú penu. Pridáme kôpor, osolíme len podľa chuti (údený losos je dosť slaný) a okoreníme. Upečené bagetky necháme vychladnúť, potom nakrájame na kolieska a cukrárskym vreckom s ozdobnou špičkou nanášame lososovú penu. Bezlepkové bagetky ozdobíme plátkami reďkovky a lístkami mladej žeruchy.

bezlepkové bagetky
bezlepkové bagetky

Bezlepkové domáce pečivo a chlieb

Patríte k tým, ktorí uprednostnia vôňu a chuť doma napečeného pečiva či chleba? Áno, súhlasíme, vyžaduje to viac trpezlivosti a aj trochu skúseností, ale dá sa to zvládnuť. Pozrite si a inšpirujte sa našimi receptami na domáce bezlepkové pečivá alebo chleby:

Bezlepkový rustikálny chlieb

Bezlepkové hotdogové rožky

Olivový chlieb bez lepku

Bezlepkové žemličky