Bezlepkový krémeš s jahodami

Najlepší, aký ste jedli. Taký je náš bezlepkový krémeš s jahodami, ktorý si môžete aj vy napiecť podľa nášho receptu. Presvedčíme vás, že pripraviť si domáce bezlepkové cesto je skutočne jednoduché a potom sa môžete pohrať s rôznymi receptami. Jedným z nich je napríklad tento, ktorý je ako stvorený na jarné maškrtenie.

Bezlepkový krémeš s jahodami

 

Potrebujeme:

Na cesto:

Na plnku:

  • 400 g mrazených alebo čerstvých jahôd
  • 2 PL kryštálového cukru
  • 500 g nízkotučného krémového tvarohu
  • 400 ml šľahačky
  • 8 plátkov želatíny
  • 2 PL práškového cukru

Postup:

Bezlepkovú múku Promix PK špeciál, soľ, na kocky nakrájané studené maslo a tvaroh spolu premiešame a vypracujeme cesto, ktoré odložíme ho do chladničky na 3-4 hodiny, ideálne cez noc.

Dobre vychladené cesto rozdelíme na dve polovice, obe rozvaľkáme na ľahko pomúčenej pracovnej doske na rovnaké obdĺžniky a oba pečieme v rozohriatej rúre na 200 stupňoch asi 17 minút. Odporúčame na jednom obdĺžniku naznačiť rezy budúcich koláčikov, aby sa nám hotový krémeš ľahšie krájal.

Na plnku povaríme jahody s kryštálovým cukrom do mäkka a prepasírujeme ich cez jemné sito. Plátky želatíny namočíme na 10 minút do studenej vody. Tvaroh, šľahačku, práškový cukor vymiešame mixérom do nadýchaného krému. Želatínu vyžmýkame a na slabom ohni ju za stáleho miešania rozpúšťame v prepasírovaných jahodách (neprevárame). Dve lyžice tvarohovej plnky vmiešame do jahôd a potom celú zmes vylejeme späť do zvyšného tvarohového krému a dobre premiešame. Krém necháme v chlade, kým nezačne tuhnúť.

Tuhnúci krém nanesieme na jeden plát upečeného cesta, prikryjeme ho plátom cesta s naznačenými rezmi a dáme do chladničky na páč hodín úplne stuhnúť. Bezlepkový krémeš s jahodami podávame posypaný práškovým cukrom a ozdobené jahodami.

bezlepkový krémeš s jahodami
bezlepkový krémeš s jahodami

Ovocné bezlepkové recepty

Keď začne dozrievať prvé ovocie, človeku sa žiada napiecť si niečo osviežujúce s ovocnou chuťou. Okrem nášho dnešného receptu na bezlepkový krémeš s jahodami sa oplatí tiež vyskúšať aj ďalšie:

Maková bezlepková torta s jahodami

Jednoduchá bezlepková torta s jahodami

Nepečená torta bez lepku s čučoriedkami

Bezlepková ovocná bublanina