Bezlepkový zákusok na Valentína – kakaové srdiečka

Nielen na sviatok všetkých zaľúbených, ale kedykoľvek máte chuť na kakaovú dobrotu si môžete upiecť tento bezlepkový zákusok. Krásne kakaové srdiečka poliate čokoládovou polevou a ozdobené čerstvým ovocím nenechajú nikoho chladného. Jednoduchý a rýchly bezlepkový recept, ktorý zvládne každý!

Jeho základom je naša bezgluténová múka Promix PK alebo jej “bezalergénová sestra” Promix PK špeciál. Obe boli vyvinuté špeciálne na prípravu piškótového a treného cesta, z ktorého napečiete tie najlepšie korpusy, koláče, zákusky a piškót.

 

Bezlepkový zákusok na Valentína – kakaové srdiečka

Potrebujeme:

120 g Promix PK alebo PK špeciál

5 vajec

30 g kryštálového cukru

60 g práškového cukru

3 PL kakaa

 

Na plnenie a zdobenie:

Jahodový lekvár

Plátky čerstvých jahôd

Lístky mäty

Cukrové ozdoby

 

Na čokoládovú polevu:

100 g masla

3 PL kakaa

100 g práškového cukru

2 PL mlieka

 

Postup:

Vo väčšej mise vyšľaháme žĺtky s práškovým cukrom do nadýchanej bledej peny.  V druhej mise vyšľaháme na sneh bielky s kryštálovým cukrom.

Potom obe zmesi jemne zmiešame a  po častiach primiešame gumenou varechou preosiatu múku. Nakoniec jemne vmiešame aj preosiate kakao.

Hotovú zmes vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a kartou rovnomerne rozotrieme na hrúbku asi 1 cm. Pečieme na 170-180 stupňov 10-15 minút.

Upečené cesto necháme vychladnúť a potom z neho formičkou vykrajujeme srdiečka. Jahodovým lekvárom lepíme spolu vždy dve srdiečka, ktoré potom z jednej strany namáčame do čokoládovej polevy.

Tú si pripravíme zmiešaním všetkých surovín nad parou. Polevu necháme zaschnúť.

Bezlepkový zákusok nakoniec ozdobíme plátkami jahôd, mätovými lístkami a cukrovými srdiečkami.

Veríme, že vám bude dnešný zákusok chutiť a že prežijete príjemného Valentína. Veľa lásky nielen na Valentína, ale po celý rok vám prajeme z Novalimu.

bezlepkový zákusok na Valentína

Ďalšie tipy na Valentínske zákusky

Na našej stránke na vás čakjú ďalšie tipy na valentínske zákusky. Vyskúšajte ich a oslaďte si tento sladký deň zaľúbených s niektorou z našich dobrôt.

Čokoládové minitortičky bez lepku

Bezlepkový cheesecake

Bezlepkové brownies s karamelom

Odpaľované koláčiky bez lepku