Banánový chlebík z pohánkovej múky bez lepku

Banánový chlebík sa stal aj v našich končinách veľmi obľúbeným. Na raňajky, na večeru alebo ako sladká bodka za dobrým obedom – kto by mu povedal nie? My sme pre vás tentoraz pripravili skvelý recept na banánový chlebík z pohánkovej múky Novalim. Možno práve teraz, na jeseň, vám dobre padne, keď si budete vychutnávať šálku teplého čaju alebo dobrej kávy.

Banánový chlebík z pohánkovej múky bez lepku

Potrebujeme:

5 PL kokosového oleja

3 zrelé banány

3 vajíčka

8 PL mletých vlašských orechov

½ hrnčeka Novalim pohánkovej múky

1 ČL sódy bikarbóny

½ ČL morskej soli

1 ČL kypriaceho prášku bez lepku

Hrsť sušených brusníc

Kokosové hobliny na ozdobu

 

Postup:

Banány roztlačíme vidličkou na kašu, pridáme vajíčka a kokosový olej v tekutom stave a všetko spolu rozmixujeme. Všetky suché suroviny spolu dobre premiešame. K suchej zmesi prilejeme mokrú a vymiešame hladké cesto. Nakoniec do cesta jemne vmiešame sušené brusnice. Formu na chlebík vystelieme papierom na pečenie a vylejeme do nej cesto. Chlebík pečieme vo vyhriatej rúre na 175 °C približne 35 minút. Pred podávaním posypeme banánový chlebík kokosovými hoblinami.

Banánový chlebík
Banánový chlebík

Prirodzene bezlepkové múky Novalim

V našom sortimente nájdete 4 najobľúbenejšie druhy prirodzene bezlepkových múk, ktoré sa vám zídu pri pečení alebo varení. Nielen v bezlepkovej kuchyni si nájdu svoje uplatnenie.

Okrem pohánkovej múky vám ponúkame jemne mletú kukuričnú múku, bielu ryžovú múku alebo zemiakovú múku. Zaexperimentujte si pri vašom najbližšom varení alebo pečení. Pridajte napríklad lyžicu pohánkovej múky do kysnutého bezlepkového cesta a budete sami prekvapení, aký rozdiel to spraví. Pohánka nielen výživovo obohatí vaše pečivo, ale ho aj spraví nadýchanejším, pretože vďaka nej pojme cesto viac tekutiny.

Ak sa vám páčil recept na banánový chlebík s pohánkou, prezrite si aj naše ďalšie pohánkové recepty, ktoré vám budú určite chutiť. Keď ich napečiete, nezabudnite nám napísať a poslať fotku, potešíme sa.

Pohánková kaša bez lepku

Pohánkové palacinky

Pohánková bábovka

Krupicové bezlepkové guľky s pohánkou

Pohánková roláda