Pohánková kaša bez lepku

Prirodzene bezlepkové múky sa tešia obľube nielen medzi celiatikmi. Pohánková kaša bez lepku je výbornou raňajkovou inpširáciou. Dochutená napríklad škoricou a dozdobená ovocím vám bude chutiť, dobre vás zasýtia  dodá energiu na celé dopoludnie. Vyskúšajte náš najnovší recept a nechajte sa aj inšpirovať ďalšími pohánkovými receptami na konci tohto príspevku.

Pohánková kaša bez lepku

Potrebujeme:

35-40 g pohánkových vločiek

1 ČL Novalim pohánkovej múky

300 ml mandľového alebo ryžového mlieka

200 ml vody

 

Na dochutenie:

Kúsok masla

Med

Mletá škorica

Kakao

Vlašské orechy

Mandľové lupienky

Drobné ovocie

 

Postup:

Do menšieho hrnca dáme pohánkové vločky, pohánkovú múku, mlieko a vodu. Za stáleho miešania privedieme k varu a na slabom ohni varíme, až kým sa nám vytvorí kaša. Ak sa nám zdá príliš hustá, dolejeme mlieko alebo vodu, ak príliš riedka, prisypeme trochu múky.

Hotovú kašu nalejeme na tanier alebo do misky, ešte za horúca primiešame kúsok masla, aby sa v kaši roztopilo. Posypeme orechmi, mandľami, škoricou, kakaom a polejeme trochou medu. Nakoniec pridáme ovocie.

Pohánková kaša
Pohánková kaša

Prirodzene bezlepkové múky Novalim a recepty z nich

Vedeli ste, že v našom bezlepkovom sortimente nájdete rad prirodzene bezlepkových múk? Prirodzene bezlepkové múky sú vyrobené z plodín, ktoré neobsahujú žiaden lepok. Dajú sa využiť na varenie ale aj pečenie, na prípravu sladkých či slaných jedál, príloh, dezertov, na zahusťovanie a pod.

Prelistujte si naše recepty, v ktorých sme použili našu pohánkovú múku – na jemno mletú:

Marhuľový bezlepkový koláč z pohánkovej múky

Pohánková roláda s gaštanovou plnkou

Pohánkové palacinky

Bezlepková bábovka z pohánkovej múky

Bezlepkové krupicové guľky s pohánkou