Čierny princ bez lepku

Pamätáte sa, ako kedysi v kolese šťastia výhercovia vyberali z výkladu cukrovinky Čierny princ? Nedávno sme premýšľali, aký recept by sme vymysleli z prebytočných bielok. A potom sme si spomenuli na túto sladkosť, ktorú poznáme z detstva. Pozrite si recept na našu verziu a vychutnajte si cukrovinku Čierny princ bez lepku.

Čierny princ bez lepku

 

Potrebujeme:

 

Na keksík:

1 balenie bezlepkového lineckého cesta Novalim (dá sa nahradiť aj bezlepkovými oblátkami, ktoré si môžete pripraviť podľa nášho receptu)

 

Na plnku:

4 bielky

200 g kryštálového cukru

1/2 ČL kypriaceho prášku z vínneho kameňa

 

Na polevu:

200 g horkej čokolády

50 g kokosového tuku (môžeme nahradiť iným druhom rastlinného tuku na polevu)

 

Postup:

Najprv si dobre premiesime linecké cesto bez lepku. Medzi dvomi plátmi papiera na pečenie ho rozvaľkáme na tenučko, vykrojíme okrúhlym vykrajovátkom keksíky a dáme ich piecť podľa návodu na obale. Upečené keksíky dáme vychladnúť.

Medzitým si pripravíme ingrediencie na plnku. Bielky dáme do misy a začneme ich šľahať nad parou. Po troške pridávame kryštálový cukor a šľaháme na vysokých otáčkach sneh asi 10 minút, resp.dovtedy, kým sa kryštáliky cukru nerozpustia a sneh neostane dostatočne tuhý.

Sneh naplníme do zdobiaceho vrecúška a krúživými pohybmi ho nanášame na upečené a vychladnuté keksíky z bezlepkového lineckého cesta. Takto pripravené ich potom dáme zachladiť do chladničky asi na pol hodinu.

Na polevu si roztopíme nad parou čokoládu s tukom, dobre ich premiešame a potom riedkou polevou oblievame pripravené cukrovinky. Čokoládu necháme stiecť, cukrovinky Čierny princ bez lepku dáme do chladničky, kým poleva nestuhne, resp.kým ich nebudeme podávať.

čierny princ bez lepku
čierny princ bez lepku

Maškrty bez lepku

Maškrtíte radi? Vyrobiť si domáce sladkosti a maškrty bez lepku nie je vôbec zložité, najmä ak máte návod v podobe šikovného receptu, podľa ktorého sa vám určite podaria.

čierny princ bez lepku
čierny princ bez lepku

Pozrite si naše bezlepkové recepty a vyskúšajte okrem cukroviniek Čierny princ bez lepku aj ďalšie nápady:

Nepečené koláčiky bez lepku

Malinový mrazený dezert na keksoch Mariela

Medové bezlepkové keksíky

Chrumkavé domáce oblátky bez lepku