Nepečené koláčiky bez lepku

Majú vaše deti chuť na nejakú dobrotu? Zapojte ich do prípravy tohto dezertu. Nepečené koláčiky bez lepku si pripravíte len z troch ingrediencií. Deti vám môžu pomáhať a potom sa spoločne môžete tešiť na chutné maškrty bez lepku. Tak sa do toho spolu pustite.

Nepečené koláčiky bez lepku

 

Potrebujeme:

2 balenia bezlepkových keksov Mariela (spolu 280 g)

1 Sladené zahustené mlieko (napr.Salko, potrebujeme 400 g)

200 g nesolených vylúpaných arašidov

 

Postup:

Bezlepkové keksy Mariela nalámeme a v mixéri ich rozmixujeme na múčku. Potom k nim pridáme arašidy a spolu ich premixujeme. Vznikne nám arašidovo – keksíková múčka. Pokojne nechajme zopár arašídov bokom a potom ich nasekané primiešame do zmesi, hotové koláčiky tak budú zaujímavejšie a pekne chrumkavé.

Na arašidovo keksíkovú múčku vylejeme jednu konzervu zahusteného sladeného mlieka a varechou zamiešame. Vznikne nám hustá hmota, ktorú potom pomocou špachtle natlačíme na menší plech vyslatný papierom na pečenie. Uhladíme povrch (dobre to ide nožom namáčaným v horúcej vode) a plech vložíme do chladničky.

Nepečený koláč v ňom necháme dobre stuhnúť – aspoň dve-tri hodiny.

Hotový dezert potom nožom nakrájame na menšie koláčiky – jednohubky. Udržiavame ich v uzatvárateľnej níádobe v chladničke. Takto vydržia aj dva týždne.

Nepečené bezlepkové koláčiky
Nepečené bezlepkové koláčiky

Nepečené koláčiky bez lepku sa vám dobre zídu, keď pôjdete s deťmi na výlet – nielen dodajú energiu, ale aj potešia malých maškrtníkov. Hotové koláčiky môžete napríklad aj namáčať do roztopenej čokolády a posypať ich nasekanými opraženými arašidovými orechami.

Ak aj vy radi zapájate deťúrence do prípravy jedál, máme pre vás zopár ďalších receptov, ktoré vás budú nielen baviť, ale vám aj vašim detičkám budú chutiť:

Mrkvové minibábovečky bez lepku

Pohánkové palacinky s ovocím a šľahačkou

Jednoduché pagáčiky bez lepku

Bezlepkové domáce piškóty