Veľkonočný zajačik bez lepku

Viete, prečo je zajac symbolom Veľkej noci? Veľkonočné sviatky sú sviatkami ukončenia zimy a oslavy nového života. Zajac je symbolom plodnosti, ktorá sa spája v prírode s jarou, kedy všetko ožíva a množí sa. Dnes máme pre vás jednoduchý a rýchly recept, ako si na veľkonočné sviatky upiecť jedlú ozdôbku. Veľkonočný zajačik bez lepku pekne doplní vo vašom príbytku veľkonočnú atmofséru.

Veľkonočný zajačik bez lepku

Potrebujeme: (množstvo surovín je rozpočítané na malú formu, výsledný zajac bude mať približne 125 g, ak máte doma väčšiu formu, zväčšite množstvá všetkých surovín dvoj alebo trojnásobne).

1 vajce

2 PL kryštálového cukru

3 PL bezlepkovej múky Promix PK špeciál

1 zarovnaná PL kakaa

1 PL vody

 

Postup:

Vajce s kryštálovým cukrom vyšľaháme do nadýchanej bledej peny. Do tejto zmesi preosejeme múku Promix PK špeciál spolu s kakaom a pomocou gumenej varechy zapracujeme múku do vaječnej peny. Snažíme sa pracovať opatrne, aby sme cesto nepremiešali.

Napokon pridáme vodu a vmiešame ju do cesta.

Formu na veľkonočného zajačika vytrieme maslom a vysypeme bezlepkovou múkou. Nalejeme do nej pripravené bezlepkové kakaové cesto. Pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňov asi 25 minút (väčšieho zajačika pečieme asi 30-35 minút).

Po dopečení necháme zajačika vychladúť, posypeme ho práškovým cukrom a ozdobíme napr.mašličkou.

Veľkonočný zajačik bez lepku

Hľadáte nápady na veľkonočné slávnostné pečenie?

Prelistujte si náš online receptár bezlepkových receptov na sladké a slané pečenie alebo varenie. Veríme, že v ňom nájdete inšpiráciu aj na tieto sviatky.