Bezlepkový krémeš z medového cesta

Nejaký sviatok alebo návšteva predo dvermi a vy nemáte napečené? S našimi bezlepkovými hotovými cestami to ide jednoducho a rýchlo. V ponuke máme linecké cesto na koláčiky, sušienky a krehké zákusky alebo vynikajúce medové cesto z ktorého si okrem iného môžete upiecť medový krémeš. Dostali ste naň chuť? Tak nech sa páči, pozrite si náš recept na bezlepkový krémeš z medového cesta.

Bezlepkový krémeš z medového cesta

Potrebujeme:

Postup:

Medové cesto rozvaľkáme medzi dvomi plátmi papiera na pečenie na tenko, popicháme ich po celej ploche vidličkou a na druhej strane plechu upečieme oba pláty. Pečieme ich na 180 stupňov v rozohriatej rúre asi 10 minút (dĺžka pečenia závisí od toho, na ako tenko rozvaľkáme cesto, preto odporúčame po 8 minútach pláty medového cesta skontrolovať, aby sa príliš nevysušili).

Na plnku vyšľaháme v miske žĺtky s práškovým cukrom, potom do nadýchanej zmesi primiešame pudingy a opäť dobre rozmiešame. Medzitým dáme variť mlieko. Len čo začne vrieť, vlejeme ho do pudingovej zmesi a premiešame. Všetko vlejeme späť do hrnca a vrátime na sporák. Krátko povaríme, kým zmes začne hustnúť.

Na puding dáme potravinársku fóliu a necháme ho vychladnúť. Fólia pomôže tomu, aby sa na povrchu pudingu nevytvorila kožka.

Vychladnutý puding prepasírujeme cez jemné sitko, aby sme odstránili prípadné hrudky. Do pudingovej zmesi teraz vmiešame do tuha vyšľahanú šľahačku.

Na spodný plát medového cesta nanesieme pudingovú plnku a prikryjeme ju druhým plátom cesta. Aby koláč lepšie držal, odporúčame ho upevniť do obdĺžnikovej obruče.

Koláč dáme do chladničky na pár hodín, aby dobre stuhla pudingová plnka.

Bezlepkový krémeš z medového cesta podávame nakrájaný a posypaný práškovým cukrom.

Krémeš bez lepku z medového cesta

Tip pre vás: Ak vám ostane medové cesto, môžete ho využiť s upiecť chutné medové keksíky. Stačí ho len vyvaľkať, vykrojiť keksíky, popichať vidličkou a upiecť na 180 stupňoch (asi 10 min).

Máte po ruke naše hotové cestá a hľadáte inšpiráciu, ako ich využiť?

Pozrite si naše ďalšie recepty:

Plnené košíčky z lineckého cesta

Veľkonočné linecké margarétky

Orechové medové sušienky bez lepku

Bezlepkové košíčky s karamelovou plnkou