Bezlepkové fánky

Už ste vyskúšali niekedy piecť bezlepkové fánky? Kým ešte trvajú fašiangy, máte na to všetky správne dôvody. Z našej najpoužívanejšej bezlepkovej múky na pečenie – Promix PK (alebo Promix PK špeciál) sme upiekli tieto fašiangové dobroty a môžeme vám ich len vrelo odporúčať. Vďaka tvarohu, ktorý pridávame do cesta, sú fánky správne nadýchané a po vysmažení na povrchu príjemne chrumkavé. A najlepšie je, že sú bez kysnutia, čiže žiadne droždie a žiadne zbytočné čakanie. Čo poviete, vyskúšate ich už tento víkend?

Bezlepkové fánky

 

Potrebujeme:

250 g Promix PK alebo PK špeciál

250 g hrudkovitého tvarohu

30 ml vlažného mlieka

30 g masla

1 ČL sódy bikarbóny

Trocha citrónovej kôry

1-2 ČL rumu

Olej na vysmážanie

Práškový cukor na obaľovanie

 

Postup:

Všetky prísady spolu vymiesime na vláčne cesto (rum pridávame nakoniec, asi uprostred miesenia). Necháme 5 minút odležať, a potom vyvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku približne 5 mm. Radielkom krájame na obdĺžniky veľkosti asi 4×3 cm, potom do každého obĺžnika šikmo stredom urobíme jeden alebo dva pásiky. Vysmážame v hlbšej panvici alebo hrnci na rozpálenom oleji z každej strany do zlatista. Necháme osušiť od oleja na papierovom obrúsku a obalíme v práškovom cukre. Podávame s roztopenou čokoládou alebo lekvárom.

Bezlepkové fánky
Bezlepkové fánky

Fašiangové pečenie

Bezlepkové fánky sú len jedným z viacerých fašiangových receptov, ktoré máme pre vás pripravené. Odporúčame vám vyskúšať aj náš recept na bezlepkové šišky v rôznych podobách:

Bezlepkové šišky bez kysnutia

Šišky bez lepku

Pečené jablkové mini šišky