Cícerové bezlepkové fašírky

Práve ste sa rozhodli preskúmať náš recept na cícerové bezlepkové fašírky. Chutná a jednoduchá vegetariánska, prípadne aj vegánska večera pre všetkých, ktorí si v bezlepkovej kuchyni radi vyskúšaj niečo nové. A navyše, ak máte radi rýchle a jednoduché recepty, tak ste naozaj na správnom mieste. Pozrite si ďalej náš recept a inšpiráciu napríklad na dnešný obed či večeru.

Cícerové bezlepkové fašírky

Potrebujeme:

400 g cíceru (z konzervy, alebo vopred namočený a potom uvarený do mäkka)

150 g bezlepkovej strúhanky Novalim na obaľovanie

50-60 g bezlepkovej múky Promix UNI

1 strúčik cesnaku

1 malá cibuľa

1 ČL soli, prípadne mleté čierne korenie na dochutenie

olej na vysmážanie

 

Postup:

Strúhanku bez lepku Novalim dáme na plech vystlaný papierom na pečenie a v rúre ju na 180 stupňoch asi 5 minút opečieme do zlatohneda. Potom ju necháme vychladnúť.

Cibuľku a cesnak očistíme.

Cícer zlejeme z nálevu, polovicu nálevu si však odložíme bokom.

Cesnak, cibuľu a cícer vložíme do sekáčika (mixéru s nožmi) a rozmixujeme na kašu. V prípade, že je zmes suchá, pridáme za lyžicu cícerového nálevu alebo vody. V zmesi môžu ostať drobné hrudky.

Do rozmixovaného cíceru pridáme bezlepkovú múku Promix UNI a dochutíme ju soľou, prípadne čerstvým mletým čiernym korením.

Zliatu tekutinu z cíceru (nazýva sa aj aquafaba) dáme do vyššej nádoby a vyšľaháme ju do konzistencie pripomínajúcej sneh z bielok. Tento “cícerový sneh” vmiešame opatrne gumenou varechou do pripravenej cícerovej zmesi. Pomocou polievkovej lyžice odoberáme zmes, ktorú dobre obalíme v strúhanke a bochníčky vysmážame v panvici s rozohriatym olejom.

Cícerové bezlepkové fašírky necháme odkvapkať na papierovej kuchynskej utierke. Podávame buď ako jednohubky s kečupom alebo smotanovo syrovým dipom, alebo ako fašírky so zemiakovou kašou.

bezlepkové fašírky

Fašírky sa dajú pripraviť na mnoho spôosobov. V našom archíve bezlepkových receptov nájdete ďalšie zeleninové verzie fašírok, na ktorých si určite pochutíte:

Zeleninové fašírky bez lepku

Šošovicové fašírky so zeleným šalátom