Jednoduché pagáčiky bez lepku

Jednoduché pagáčiky bez lepku sú výbornou slanou pochúťkou k večernému pozeraniu telky, či popíjaniu dobrého vínka s kamarátmi. Pripraviť ich zvládne aj bezlepkový nováčik a recept je naozaj veľmi jednoduchý. Výsledné pagáčiky sú nadýchané, chrumkavé a najmä, z taniera zmiznú rýchlejšie, než by ste čakali. Vyskúšajte náš bezlepkový recept. Ak máte po ruke našu buetlepkovú múku Promix UNI, môžete sa do toho pustiť.

Jednoduché pagáčiky bez lepku

 

Potrebujeme:

250 g bezlepkovej múky Promix UNI

250 g rastlinného tuku alebo masla

250 g tvarohu (pre bezlaktózovú verziu použite bezlaktózový tvaroh)

2 ČL soli

1 vajce na potieranie

ľanové semiačka na posýpanie

 

Postup:

Bezlepkovú múku Promix UNI dáme do väčšej misky, pridáme na kúsky pokrájaný rastlinný tuk alebo maslo, jemný tvaroh (môžeme použiť aj hrudkový, ale ten odporúčame pretlačiť cez jemné sito) a soľ. Zo všetkých ingrediencií vymiesime kompaktné cesto, ktoré zabalíme do potravinárskej fólie a necháme ho odstáť v chladničke najlepšie cez noc.

Na druhý deň cesto rozvaľkáme na pracovnej doske, ktorú sme pomúčili bezlepkovou múkou Promix UNI. Hrúbka rozvaľkaného cesta by mala byť asi pol centimetra.

Z cesta vykrajujeme pagáčiky a kladieme ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Pagáčiky potrieme rozšľahaným vajíčkom, posypeme ľanovými semiačkami a pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňoch asi 20 minút do zlatohneda.

Najlepšie chutia čerstvo upečené a vychladnuté ako príloha k nápojom.

Pagáčiky bez lepku

Jeden recept nestačí?

Ak radi chrumkáte niečo dobré, slané a bezlepkové, najlepšie chutí domáce, vyskúšajte tiež naše ďalšie recepty:

Bezlepkové krekry s parmezánom

Syrové tyčinky bez lepku

Chrumkavé slané bezlepkové krekry