Brownie guľky bez lepku s arašidovým maslom

Už ste niekedy chutnali brownie guľky bez lepku? Túto dobrotu sme pre vás pripravili s použitím zmesi na bezlepkový muffin. Keď do cesta pridáte kvalitnú horkú čokoládu, výsledkom bude krehký čokoládový korpus, ktorý sme použili ako základ na tieto brownie guľky. Arašidové maslo slúži ako spojivo a zároveň guľky dochutí. Ak čakáte hostí, tieto sladké jednohubky budú hitom vášho sladkého menu .

Brownie guľky bez lepku s arašidovým maslom

Potrebujeme:
1 balenie Novalim bezgluténový Muffin v prášku
100 g masla
3 vajcia
100 g čokolády
100 g práškového cukru
150 g arašidového masla
Kakao alebo opražené nasekané oriešky na obaľovanie

Postup:
Čokoládiu roztopíme nad parou a necháme vychladnúť. Maslo vymiešame s cukrom do krémova, primiešame žĺtky, potom pridáme roztopenú čokoládu.
Zmes na muffin prisypeme na čokoládovú zmes, premiešame a napokon zľahka vmiešame sneh z troch bielok. Nalejeme na papierom vystlaný plech a pečieme na 180 stupňoch asi pol hodinu. Necháme vychladnúť.
Hotový korpus rozdrobíme do misy, pridáme arašidové maslo, rozmiešame a rukami tvarujeme brownie guľky. Obaľujeme ich v horkom kakau alebo v opražených mletých orieškoch.

Bezlepkový muffin
Bezlepkový muffin

Z našich bezlepkových zmesí v prášku si viete jednoducho a rýchlo vykúzliť chutné sladké alebo slané jedlá, koláče či dezerty. Nemusíte sa obmedzovať len na návod na použitie, prezrite si naše recepty a nájdete v nich veľa nápadov, ako použiť naše zmesi aj na iné druhy jedál.