Fit koláč s tvarohom bez lepku

Aj keď sa to možno ešte nezdá, leto sa pomaly blíži. A ak aj vy patríte medzi tých, ktorí si začnú trochu viac dávať pozor na to, čo zjedia, ale sladké si neodoprú, máme pre vás jeden recept na fit koláč s tvarohom bez lepku. Koláč je sladený len medom, bezlepkovej múky je v ňom minimálne a plnka je z nízkotučného tvarohu. Tento chutný fit koláč vám bude pripomínať brownie a navyše je vylepšený tvarohovou plnkou.

Fit koláč s tvarohom bez lepku

 

Na korpus:

4 vajcia

3 PL kakaa

1 PL Promix PK alebo PK špeciál

2 PL medu

 

Na plnku:

400 g mäkkého tvarohu

20 g želatíny

2-3 PL medu (podľa chuti)

Ovocie a mätové lístky na ozdobu

 

Najprv si vyšľaháme bielky na tuhú penu. Po došľahaní pridáme med a jemne ho vmiešame do bielkov. V inej mise si rozmiešame žĺtky s preosiatym kakaom a Promix PK. Potom do tejto zmesi gumenou varechou jemne primiešame bielky. Cesto vylejeme do menšieho plechu s rozmermi cca 25x20cm, ktorý sme si vystlali papierom na pečenie. Rúru vyhrejeme na 180°C a pečieme cca 12-15 minút.

Medzitým si pripravíme plnku. Mixérom premiešame tvaroh s medom.Želatínu si pripravíme podľa návodu na obale a primiešame ju postupne do plnky.

Upečený a vychladnutý korpus prerežeme pozdĺžne na polovicu a jeden plát potrieme tvarohovou náplňou. Na zarovnanú náplň položíme druhý plát korpusu,jemne pritlačíme a dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 30 minút. Potom nakrájame na 8 rezov. Podávame s drobným ovocím ozdobené lístkami mäty.

 

fit koláč bez lepku
fit koláč bez lepku

Ešte neodchádzajte. Nazrite na našu stránku receptov bez lepku, možno v nich nájdete inšpiráciu na ďalšie pečenie.