Veľkonočný baranček bez lepku

Pečieme ho síce len raz do roka, ale vždy nám chutí a tešíme sa naň. Veľkonočný baranček bez lepku je možno jednoduchší, než by ste si mysleli. Jemné cesto s citrónovou chuťou si vás určite získa. Ak máte doma našu múku Promix UNI alebo obľúbenú PK alebo PK špeciálku na pečenie koláčov, môžete sa do toho pustiť.

Veľkonočný baranček bez lepku

240g Promix PK,PK špeciál alebo UNI

200g krupicového cukru

1 balíček vanilínového cukru

6 vajec

1 PL citrónovej šťavy

Strúhaná kôra z jedného citróna

Olej na vymastenie

Práškový cukor na posypanie

 

Postup:

Najprv si zo štyroch vajec oddelíme bielky a žĺtky. Z bielkov vyšľaháme sneh. Odložíme nabok.

Do väčšej misy rozbijeme zvyšné dve vajcia, pridáme štyri žĺtky, krupicový cukor,vanilínový cukor, citrónovú šťavu a kôru a vyšľaháme všetko spolu do nadýchanej peny. Trvá to približne päť minút.

Do peny postupne gumenou varechou vmiešame sneh z bielkov a preosiatu múku. Formu na barančeka, prípadne akúkoľvek inú formu, dôkladne vymastíme olejom a vysypeme múkou.

Cesto prelejeme do formy a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180°C. Pečieme cca 45 minút.

Po dopečení, vyberieme z rúry a necháme trochu vychladnúť. Ak sa baranček nedá ľahko vyklopiť z formy,zabalíme na 10 minút formu do mokrej utierky a potom opatrne vyklopíme. Posypeme práškovým cukrom.

Ak hľadáte aj ďalšie nápady, čo napiecť tento rok na Veľkú noc a žijete bez lepku, tak ste na správnej adrese. Na našej stránke receptov www.novalim.net/recepty na vás čaká vyše 150 odskúšaných bezlepkových receptov. Keď napečiete, podeľte sa s nami o vaše výtvory, potešíme sa.