Bezlepkové šúľance so strúhankou

Bezlepkové šúľance máme veľmi radi. Sú pripravené z chutného bezlepkového zemiakového cesta a najmä – sú raz dva hotové. A potom je už na vás, s akou posýpkou si ich pripravíte. Makovou, orechovou, grankovou alebo ako sme to spravili my – so strúhankovou s cukrom. Ak si teraz uvaríte zemiaky v šupke, môžete mať už čoskoro chutný obed či večeru.

Bezlepkové šúľance so strúhankou

Potrebujeme:

600 g v šupke uvarených zemiakov

200 g bezlepkovej krupice Novalim

1 väčšie vajce

pol lyžičky soli

30 g masla (alebo rastlinného tuku)

 

Na posýpku:

100 g bezlepkovej strúhanky Novalim

práškový cukor podľa chuti (asi 100-150 g)

maslo alebo rastlinný tuk na polievanie (asi 100 g)

 

Postup:

Uvarené zemiaky necháme vychladnúť. Potom ich ošúpeme, nastrúhame najemno, pridáme bezlepkovú krupicu Novalim, vajce, mäkké maslo alebo tuk, soľ a vypracujeme cesto.

Cesto rozdelíme na menšie kúsky (aby sa nám ľahšie pracovalo) a na pomúčenej doske z kúskov cesta vyšúľame pásy o hrúbke asi 1.5 cm. Nakrájame ich na menšie kúsky (asi 2 cm) a tie potom dlaňou vyšúľame na šúľance.

Súľance varíme v osolenej vriacej vode, pokým nevyplávajú na hladinu. Uvarené šúľance vyberieme z vody pomocou cedidla, necháme ich odkvapkať.

Na posýpku najprv opražíme bezlepkovú strúhanku na suchej panvici. Strúhanku a práškový cukor premiešame a touto zmesou posypeme uvarené šúľance. Pred podávaním ich ešte polejeme roztopeným maslom alebo rastlinným tukom.