Jarné orechové rezy bez lepku

Blíži sa jar, niekde to už vidno, niekde je ešte sneh, ale to nám nebráni v tom, aby sme si upiekli niečo typicky jarné. Napríklad tieto orechové rezy bez lepku podľa tradičného receptu. My sme ich trochu preonáčili na bezlepkové, ako ináč, s použitím našej skvelej bezlepkovej múky s morskými minerálmi Promix ALFA. Rýchlo hotové, výdatné (na veľký plech) a najmä, veľmi dobré. Poďte sa s nami pozrieť na recept.

Jarné orechové rezy bez lepku

Potrebujeme:

Na cesto:

6 bielok do tuha vyšľahaných

200 g práškového cukru

200 g masla alebo rastlinného tuku

200 g bezlepkovej múky Promix ALFA

200 g mletých orechov (najlepšie vlašských, ale môžu byť aj lieskovce)

1 ČL kypriaceho prášku

1 dcl vody

Na polevu:

6 žĺtkov

300 g práškového cukru

Orechové rezy bez lepku
Orechové rezy bez lepku

Postup:

Maslo a cukor vyšľaháme, pridáme mleté orechy, znovu vyšľaháme,  prisypeme Promix ALFA zmiešaný s kypriacim práškom. Prilejeme vodu a premiešame. A na záver pridáme do tuha vyšľahané bielky.

Cesto nalejeme na papierom vystlaný plech na pečenie (podľa veľkosti plechu môže byť výsledný koláč buď vyšší, alebo ploskejší). Pečieme na 160 stupňoch asi trištvrte hodinu, keďže každá rúra pečie ináč, odporúčame počas pečenia po pol hodine skontrolovať koláč a buď ho vybrať skôr alebo piecť trochu dlhšie.

Na hotový, ešte horúce orechové rezy bez lepku nalejeme polevu. Na polevu rozmiešame dohladka žĺtky a práškový cukor. Poleva na horúcom koláči pekne stuhne a vyschne. Vychladnutý koláč so stuhnutou polevou potom môžeme krájať na zákusky.