Bezlepkové medovníky

Nedávno sme vám pripomenuli náš top sezónny produkt, perník v prášku. Sme naň veľmi hrdí, pretože je to tak šikovná zmes, z ktorej si okrem perníčkov viete napiecť mnoho ďalších vianočných (aj nevianočných) dobrôt. Začneme ale pekne po poriadku. Dnes sme si upiekli obľúbené bezlepkové medovníky.

Potrebujeme:

1 balenie bezlepkového perníku v prášku NOVALIM

2 plné lyžice medu

60 ml vody

50 g masla alebo rastlinného tuku

1 rozšľahané vajíčko na potieranie

Ak chcete medovníky zdobiť, budete potrebovať ešte 1 vaječný bielok, 1 lyžicu citrónovej šťavy a asi 200 g preosiateho práškového cukru

Postup:

Med rozpustíme vo vode, pridáme ho do bezlepkovej zmesi na perník,  ďalej pridáme mäkký tuk a vymiesime cesto. Cesto zabalíme do potravinovej fólie a necháme odležať v chladničke 24 hodín. Takto zabalené cesto môže v chlade odpočívať aj niekoľko dní. Ak máte radi medové a perníkové cestá, rovno si zamieste aj dve-tri dávky, pretože čoskoro vám prinesieme ďalšie skvelé recepty.

Odpočinuté cesto potom vyvaľkáme na pomúčenej doske (na pomúčenie použijeme napríklad múku Promix UNI) na hrúbku asi 7 mm a vykrajujeme z neho rôzne tvary, ktoré pečieme asi 10 minút na 180 stupňoch. Ešte horúce medovníky potierame rozšľahaným vajcom. Po vychladnutí ich môžeme dozdobiť bielkovou polevou, na ktorú mixérom vymixujeme bielok, cukor a citrón do tuhej špičky a pomocou sáčku s malou dierkou zdobíme bezlepkové medovníky.

 

Inšpirujte sa našími minuloročnými vianočnými receptami:

Bezlepková vianočka s tvarohom

Bezlepkové medovníky
Bezlepkové medovníky

Krehké linecké koláčiky

Müsli čokoguľky bez lepku

Medovníčky z kukuričnej múky

Krehké medové koláčiky bez lepku

Bezlepkové striekané pečivo