Slané bezlepkové krekry

Máte chuť na niečo dobré, slané, chrumkavé? Niečo, čo si človek rád “zazobká” počas pozerania športu alebo obľúbeného filmu? Vyskúšajte náš super jednoduchý recept ma domáce slané bezlepkové krekry, upečené z našej múky Promix UNI. Stavíme sa s vami, že s veľkou pravdepodobnosťou máte doma všetky potrebné ingrediencie. Tak už sa len do toho pustiť.

Slané bezlepkové krekry

Potrebujeme:

1 šálku bezlepkovej múky Promix UNI (použili sme šálku s objemom 250 ml)

1 plnú PL kyslej smotany (môžete použiť aj nátierkové maslo)

1 PL olivového oleja

pol ČL soli

1 ČL medu

Pol šálky vody

ešte trochu Promix UNI múky na pomúčenie cesta

Postup:

Do misky dáme olej, smotanu, med a soľ a rozmiešame ich do krémova. Potom pridáme bezlepkovú múku Promix UNI a presne pol šálky vody a lyžicou vymiešame do cesta. Cesto sa pekne spojí a vytvorí guľu. Povrch gule pomúčime ešte trochou Promix UNI múky, vložíme ju medzi dva hárky papiera na pečenie a vyvaľkáme asi na hrúbku 1 mm. Horný hárok papiera dáme bokom (môžeme ho použiť na plech), vyvaľkané cesto radielkom nakrájame na malé kúsky (nenechajte sa obmedzovať, vytvarujte si krekry, aké sa vám žiada, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky a pod.) a tie nožom podberáme a ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie.

Pokropíme vodou (najlepšie to ide rozprašovačom), posypeme soľou, korením (môžeme použiť červenú mletú papriku, mletú alebo celú rascu, rôzne semiačka, mak alebo chlebové korenie).

Slané bezlepkové krekry
Slané bezlepkové krekry

Pečieme v rozohriatej rúre na 200 stupňov asi 15-16 minút do chrumkava. Sledujte krekry a akonáhle začnú hnednúť, vyberieme ich z rúry. Necháme vychladnúť na plechu a potom sa do nich pustíme :-).

Máte radi slané, ale musí to byť bez lepku? Ste na správnej adrese, pozrite si aj ďalšie naše slané bezlepkové recepty:

Ľanové pečivo s rikotou bez lepku

Bezlepkové bavorské praclíky

 

Bezlepkové jednoduché pečivká

Pletenky zo zemiakového kysnutého cesta bez lepku