Rýchly letný dezert bez lepku – amarantový puding

Nechce sa vám v lete vypekať? Nevadí, tento dezert je bez pečenia, stačí ho len trochu povariť. Je to rýchly dezert bez lepku, ktorý máte raz dva hotový. Už ste niekedy ochutnali amaratnový puding?

Amarant je rastlina podobná obilnine, ktorá je bezlepková a našla si svoje uplatnenie pri varení alebo pečení. Na trhu je dostpuný vo viacerých formách. My ho napríklad ponúkame vo forme celozrnnej hladkej amarantovej múky alebo ho nájdete v našich bezlepkových cereáliach v pufovanej forme (amarantové guličky). Amarant má vysoký obsah kvalitných bielkovín,  vláknin, minerálnych látok a nenasýtených mastných kyselín. Ak pečiete bezlepkové pečivo, či koláče, skúste niekedy pridať za lyžičku amarantu a prekvapí vás jeho pozitívny účinok. Okrem toho, že zvýšite nutričnú hodnotu pečiva, amarant zlepšuje textúru cesta, zvláčňuje ho a cesto ostáva dlhšie mäkké a vláčne. (skúste napríklad naše bezlepkové muffiny s prídavkom amarantu, recept tu)

Nech sa páči, dnes máte možnosť.

Rýchly letný dezert bez lepku

Potrebujeme:

300 ml mlieka (kravské alebo mandľové)

1 celá škorica

1 ČL vanilky

1-2 PL cukru (klasický, kokosový…)

50 g amarantovej múky Novalim

čerstvé ovocie a amarantové perličky na ozdobenie

Rýchly letný dezert - amarantový puding
Rýchly letný dezert – amarantový puding

Postup:

Mlieko vylejeme do menšieho hrnca, pridáme škoricu, vanilku a cukor a necháme zovrieť. Akonáhle mlieko zovrie, odsunieme hrniec z ohňa a pomaly do mlieka vsypávame amarantovú múku, pričom neprestávame miešať (ideálne metličkou, aby sa nám nespravili hrudky).

Uvarený puding nalejeme do pohárikov alebo misiek (táto dávka vystačí na dve porcie). Môžeme ho ozdobiť čerstvým ovocím a amarantovými perličkami.

Ak ste si obľúbili amarant, na našej stránke www.novalim.net/recepty nájdete viac receptov, kde využijete túto zázračnú plodinu.