Bezlepková jahodová torta

Zrejú jahody, hádam najvoňavejšie ovocie a nie je nič lepšie ako ich zjesť čerstvé. A presne o tom je naša torta. O čerstvých jahodách, ktoré sú prikryté ľahkou “perinkou” zo šľahačky a čerstvého syra, a to celé na poctivom čokoládovom korpuse. Jednoduché, ľahké a neodolateľne dobré. A samozrejme, bez lepku. Upečte si dnes bezlepkovú jahodovú tortu podľa nášho receptu.

Potrebujeme:

Na cesto:

100 g masla

100 g bezlepkovej múky Novalim Promix UNI

100 g dobrej horkej čokolády

4 vajcia

3 PL práškového cukru

3 PL kryštálového cukru

Na plnku:

200 g čerstvého syra (napríklad Philadelphia a pod.)

200 ml šľahačky

3 PL práškového cukru

jahodový džem na potretie

trochu ovocného likéru alebo rumu na pokvapkanie korpusu

asi 250 g čerstvých jahôd

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postup:

Na cesto si najprv v mise vymiešame maslo a práškový cukor do krémova, pridáme žĺtky, vymiešame, pridáme nad parou roztopenú čokoládu a vypracujeme hladký čokoládový krém.

Prisypeme múku Promix UNI, premiešame varechou do hladka.

Napokon vmiešame do tuha vyšľahané bielky s kryštálovým cukrom.

Zmes nalejeme do tortovej formy s priemerom 20 cm (formu odporúčame vytrieť tukom a vysypať bezlepkovou krupicou alebo samotnou múkou Promix UNI) a pečieme na 180 stupňoch asi 35 minút. Pomocou špajle odskúšame, či je korpus prepečený. Hotový korpus necháme riadne vychladnúť.

Na plnku si najprv vyšľaháme šľahačku do tuha. V druhej miske rozmiešame čerstvý syr s cukrom a opatrne doňho vmiešame šľahačku.

Bezlepková jahodová torta

Na vychladnutý korpus nakvapkáme ovocný likér alebo rum, potrieme ho jahodovým džemom a naukladáme naň na plátky nakrájané jahody. Na jahody nanesieme šľahačkovú plnku a povrch torty dozdobíme čerstvými jahodami.