Indiánky so šľahačkou – bezlepkové

Máme pre vás návod na jednoduchý, rýchly a veľmi dobrý dezert na jarné maškrtenie. Indiánky so šľahačkou a čokoládou, ozdobené mandľovými hobinkami. A bez lepku, samozrejme :-).

Potrebujeme:Na piškótky: 4 vajcia, 3 plné lyžice kryštálového cukru, 5 lyžíc bezlepkovej múky Novalim Promix PK špeciál

Na plnku: 1 šľahačka, 2 PL práškového cukru, asi 30 g opražených mandľových lupienkov

Na polevu: trochu marhuľového džemu, 100 g horkej čokolády, trochu tuku na polevu (asi 2 PL)

Indiánky so šľahačkou bez lepku

Indiánky so šľahačkou bez lepku

Postup:

Bielky oddelíme od žĺtkov. V jednej mise vymiešame do tuha bielky s polovicou cukru, v druhej mise vymiešame žĺtky s cukrom do krémova. Ušľahané bielky gumenou varechou jemne vmiešame do žĺtkovej zmesi. Na zo preosejeme Promix PK špeciál a opäť gumenou varechou dôkladne ale zľahka premiešame.

Zmes naplníme do zdobiaceho vrecka (s okrúhlou špičkou, resp.na igelitovom sáčku odstrihneme kúsok špičky, aby sme dosiahli otvor s priemerom asi 1 cm) a na plech vystlaný papierom na pečenie nanášame piškótky.

Pečieme na 190 stupňoch v rozohriatej rúre, ktorú necháme jemne pootvorenú (môžeme si pomôcť tak, že do dverí rúry strčíme rúčku od varechy). Pečieme asi 12-13 minút do zlatohneda.

Piškótky necháme vychladnúť. Vychladnuté polovičky piškótiek potrieme hladkým marhuľovým džemom a ponoríme do roztopenej čokolády zriedenej s tukom. Čokoládu necháme úplne zaschnúť.

Na plnku si zmiešame šľahačku s cukrom a vyšľaháme do tuha. Vždy dve a dve piškóty naplníme šľahačkou a miesto, kde je šľahačka po obvode posypeme opraženými mandľovými lupienkami.

Podávame vychladnuté.