Univerzálne kysnuté cesto bez lepku

Poznáte to, sú recepty, ktoré raz vyskúšate a potom sa k nim pravidelne vraciate? Pretože sú dobré, fungujú a najmä – sú univerzálne. Nezačnú vás nudiť, pretože si ich zakaždým pripravíte na iný spôsob. Toto univerzálne kysnuté cesto si pripravíte z našej zmesi Promix BETA. Pridáte zopár ingrediencií, vymiesite a ďalší postup je už len na vás.

Môžete ho hneď ďalej spracovávať, alebo ho necháte vykysnúť a po vykysnutí z neho vytvoríte nejaké dobré koláče, alebo ho nalejete do plastového sáčku a dáte do chladničky, kde na vás počká, pomaly kysnúc, aj do ďalšieho dňa.

Inšpirujte sa našími typmi, ako využiť toto super univerzálne bezlepkové kysnuté cesto.

Potrebujeme:

500 g bezlepkovej múky Promix BETA

350 ml vlažného mlieka

1 kocka čerstvého droždia

150 g bieleho nízkotučného jogurtu

1 ČL soli

1 ČL kypriaceho prášku

1 ČL guarovej alebo xantánovej gumy

1 ČL kryštálového cukru

1 celé vajce

 

Postup:

Do vlažného mlieka rozpustíme 1 ČL cukru a 1 kocku droždia a necháme pri izbovej teplote asi 10 minút podkysnúť, kým sa na povrchu kvásku nespravia bublinky.

Potom všetky prísady spolu s kváskom dáme do misy a miesime asi 5 minút, kým sa všetky suroviny nespoja do hladkého cesta.

VERZIA 1: Cesto vyklopíme na pomúčenú dosku a ešte ho ručne trochu premiesime a vytvoríme bochník. Ten vložíme späť do misy, prikryjeme igelitovým sáčkom a necháme v rúre na 40 stupňoch kysnúť, kým nezdvojnásobí svoj objem. Z vykysnutého cesta ďalej pripravujeme obľúbené koláče.

VERZIA 2: Vymiesené cesto vložíme do väčšieho uzatvárateľného igelitového sáčku, uzavrieme a necháme ho v chladničke, kde bude kysnúť pomaly v chlade. Môžeme ho na druhý deň ďalej spracovávať ako klasické kysnuté cesto.

VERZIA 3: Vymiesené cesto vyklopíme na pomúčenú pracovnú dosku, premiesime, vytvarujeme koláčiky alebo pečivo a necháme na plechu pri izbovej teplote asi pol hodinu podkysnúť. Pečieme na vyšších teplotách (asi 200 stupňov) ideálne v parnom režime (alebo na dno rúry dáme nádobu s vodou) do zlatohneda.