Kokosoví ježci bez lepku

Mňam, mňam, toto je třeba určitě vyzkoušet. Měkké medové těsto, ponořené v kakaové polevě a obalené v kokosové moučce. Uvidíte, jak rychle budou mizet z talíře. Možná vám ani jedna dávkMňam, mňam, toto je třeba určitě vyzkoušet. Měkké medové těsto, ponořené v kakaové polevě a obalené v kokosové moučce. Uvidíte, jak rychle budou mizet z talíře. Možná vám ani jedna dávka nebude stačit.

Potřebujeme:
50 g rostlinného tuku
250 ml mléka
2.5 PL medu
200 g moučkového cukru
1 vejce
300 g bezlepkové směsi Promix UNI
1 kypřící prášek bez lepku

Na obalování:
250 g Cery
250 g moučkového cukru
40 g kakaa
8 PL mléka
rum podle chuti
200 g kokosové moučky na obalování

Postup:
Mléko, med a moučkový cukr zahřejeme, aby se cukr rozpustil. Nevaříme! Pak přidáme rozšlehané vejce a směs bezlepkové mouky Promix UNI a kypřícího prášku. Vznikne nám tekuté těsto. Pokud by bylo těsto příliš tuhé a neteklo by dolů z vařečky, přilijeme do něj ještě trochu mléka a řádně promícháme.
Těsto nalijeme do plechu vyloženého papírem na pečení a pečeme na 180 stupních asi 15 minut dozlatova. Hotové těsto je na povrchu pružné a nelepivé.

Plát těsta necháme vychladnout. Mezitím si rozpustíme Ceru, přidáme do ní prosátý cukr a kakao, mléko a rum a rozmícháme.
Těsto nakrájíme na čtverce a každý namáčíme v kakaové směsi. Necháme okapat přebytečnou tekutinu a koláčky obalíme v kokosové moučce.

Pridaj komentár