Rýchla bezlepková letná tortička

Ozvala sa vám nečakaná návšteva? Nevadí, s našim receptom rýchlo napečiete, aj pre bezlepkáčov. Stačí vám na to jedno balenie Novalim bezlepkovej zmesi na muffiny a poradíme vám, ako z neho vykúzliť rýchlu letnú tortu s nadýchanou plnkou zo šľahačky a mascarpone. Dozdobte ju čerstvým ovocím a všetci sa budú zalizovať.

Potrebujeme:

1 balenie Novalim bezlepkovej zmesi na muffiny

2 PL horkého kakaového prášku

1 dcl rastlinného oleja

2 vajcia

1-1.5 dcl vody

250 g mascarpone

100 ml šľahačky

2 PL práškového cukru

kôru z polovice citróna

čerstvé ovocie

Rýchla letná tortička bez lepku

Postup: Odložíme si 1 PL zmesi bokom. Zmes na muffiny zmiešame s kakaovým práškom, pridáme olej, vidličkou rozšľahané vajcia a deci vody. Riadne premiešame a vyšľaháme hladké cesto. Ak sa nám zdá príliš husté, dolejeme ešte pol deci vody. Cesto nalejeme do tortovej formy (priemer 20 cm), ktorú sme vytreli tenkou vrstvou oleja a posypali 1 PL zmesi, ktorú sme si odložili bokom.

Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov asi 20-25 minút. Správne upečená torta je na povrchu na dotyk pružná a nelepivá. Môžeme odskúšať aj špajlou, ktorá po zapichnutí do torty musí výjsť von suchá.

Dopečenú tortu necháme úplne vychladnúť. Po vychladnutí ju rozrežeme vodorovne na polovicu a naplníme ľahkým krémom z mascarpone a šľahačky (mascarpone premiešame s cukrom a citrónovou kôrou a potom doň zľahka vmiešame vyšľahanú šľahačku). Dozdobíme čerstvým ovocím.

Pridaj komentár