Škoricové osie hniezda

[av_heading heading=’Škoricové osie hniezda’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=”][/av_heading]

[av_gallery ids=’3473,3477′ style=’big_thumb’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Kto by si dal ku káve dobré škoricové hniezda? Že nemôžete? Ale môžete! Z našej zmesi Promix Beta sme pre vás napiekli túto dobrotu a veľmi nám chutila.

Potrebujeme

  • 1 balenie Promix Beta (odsypte asi za 2 PL zmesi niekam vedľa, použijeme to na posyp pracovnej dosky).
  • 150 ml teplého mlieka
  • 1 PL kryštalového cukru
  • 1 kocka čerstvého droždia
  • pol lyžičky soli, kvások
  • 70 g tuku (maslo alebo Palmarín)

Postup:
Z 1 balenia Promix Beta odsypte asi za 2 PL zmesi bokom (budeme to potrebovat na posyp prac.dosky). Do 150 ml teplého mlieka rozmiešame 1 PL kryštalového cukru a 1 kocku čerstvého droždia a necháme asi 5 minut pri izbovej teplote nakysnúť.

Do zmesi pridáme pol lyžičky soli, kvások, 70 g tuku (maslo alebo Palmarin) a asi 300 ml mlieka, ktoré prilievame postupne podľa potreby, aby sme zo všetkých prísad vypracovali mäkké cesto pomocou mixéru s nadstavcom. Prikryjeme utierkou a necháme v miske kysnúť, pokým cesto zdvojnásobí svoj objem.

Po vykysnutí vyklopíme na dosku posypanou smesou (tie 2PL lyžice, ktoré sme odližili bokom), csto premiešame a rozvaľkáme na šírku asi 0.5 – 1 cm. Potrieme olejom po celom povrchu, bohato posypeme kryštálovým curkom a mletou škoricou a zrolujeme do rolády.  Krájame na asi 2 cm široké kúsky, ktoré kladieme na plech s papierom na pečenie. Na povrch posypeme ešte raz curkom a škoricou, okraje potrieme rozšľahaným vajíčkom a pečieme na 180 stupňov asi pol hodiny. Ako každé bezlepkové pečivo, nejlepšie chutí úplne čerstvé. Čo nezjete hneď, zmrazte si a po rozmrazení a zohriatí na hriankovači budú opät ako čerstvé.
[/av_textblock]

Pridaj komentár