Bezlepková SACHEROVA TORTA

[av_heading tag=’h3′ padding=’10’ heading=’Bezlepková SACHEROVA TORTA.’ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_gallery ids=’3496,3492,3488′ style=’big_thumb’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Už ste si kúpili našu zmes na bábovku? Lebo dnes máme pre vás recept na jednu hriešnu tortu, ktorú si z Novalim zmesi na bábovku môžete napiecť. Jednoduchý postup a výsledok, ktorý vás ohúri. Bezlepková SACHEROVA TORTA.
[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Potrebujeme

1 Novalim zmes na Bábovku (práve je v Bille v akcii za 99 centov)
3 vajcia
1.5 dcl oleja
200 g kvalitnej horkej čokolády
50 g Cery
Marhuľový džem

Postup:

100 g horkej čokolády si roztopíme nad parou. Vyšľaháme tri celé vajcia, pridáme roztopenú vychladnutú čokoládu, počas šľahania postupne prilievame olej. Keď sa čokoláda, vajcia a olej spoja do homogénnej zmesi, prisypeme preosiatu bábovkovú zmes a gumenou varechou ju jemne ale dôkladne vmiešame do čokoldádovej masy.
Nalejeme do tortovej formy vystlanej papierom na pečenie (alebo potretej olejom a vysypanej ryžovou múkou) a pečieme na 180 stupňoch asi 40 minút. Dĺžka pečenia závisí od veľkosti formy, ktorá zvolíte, preto odporúčame kontrolovať tortu pomocou špajle. Ak po zapichnutí do stredu torty vyjde von čistá, torta je hotová.
Necháme úplne vychladnúť, potom prerežeme vodorovne, spodnú polovicu potrieme bohatou vrstvou marhuľového lekváru a prikryjeme hornou polovicou. Celú tortu oblejeme čokoládovou polevou (roztopených 100 g horkej čokolády a 50 g Cery) a necháme stuhnúť.
[/av_textblock]

Pridaj komentár