Bezlepkové pečivo z Promix-forte

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Z múky PROMIX forte sme pripravili toto bezlepkové pečivo, ktoré môžete pripravit na slano s máslem a šunkou či na sladko s marmeládou.

Potrebujeme:

  • 400 g PROMIX-Forte
  • 3 dcl vlažnej vody
  • 1/2 kocky droždia (20 g)
  • cukor, sol, ocot
  • rastlinný olej (tuk)

Postup:

1. V 1/2 dcl vlažnej vody rozpustíme 20 g čerstvého droždia (1/2 kocky), pridáme vrchovatú lyžičku cukru a necháme aktivovať asi 10 minút (kvások).

2. Do zvyšnej vody (2,5 dcl) pridáme 1 lyžičku soli a lyžičku octu alebo citrónovej šťavy a zamiešame

3. V miske nasucho zamiešame 400 g PROMIX-Forte s chlebovým korením alebo inými prísadami a pridáme kvások, zvyšnú vodu so soľou a octom a 5 lyžíc oleja (30 g tuku). Miešame 4-5 minút, až vznikne hladké cesto. Necháme prikryté 5 minút odležať.

4. Cesto rozdelíme a vyformujeme do požadovaného tvaru (bochník, žemľa, rožok a pod.), Vložíme do formy alebo voľne položíme na plech a necháme kysnúť na teplom mieste 20-30 minút, až asi zdvojnásobí objem. Cesto počas kysnutia 2-3-krát navlhčíme vlažnou vodou, z toho raz tesne pred vložením do pece.

5. Pečieme v predhriatej rúre pri 200 ° C, chlieb asi 40 minút, žemle a menšie pečivo 15-20 minút.
 Automatická pekáreň:

Do pečnej nádoby dáme 3 dcl vlažnej vody, do ktorej pridáme cukor, soľ, ocot a olej. Bez miešania opatrne vsypeme 400 g múky Promix- Forte a nakoniec 7 g sušeného droždia. Nastavíme 2-hodinový bezlepkový program (tmavá kôrka).
[/av_textblock]

Pridaj komentár